Greedy Invalid - Popis

27. srpna 2009 v 20:18 | admin |  Greedy Invalid - články
Greedy Invalid na české rock-metalové scéně působí již od roku 1994. Za tu dobu má na svém kontě tři dlouhohrající desky a více než 300 koncertů po celé České Republice. Třetí CD, nazvané Dancing Little Flames, vyšlo 30.3 2007 pod značkou Redblack/Animal Farm. V únoru 2009 spatřilo světlo světa EP A Distant World, kde se v textu písně Tisíc dostala poprvé v historii kapely ke slovu čeština. K atributům hudby Greedy Invalid patří silné a dobře zapamatovatelné melodie, procítěný zpěv a podmanivá melancholická atmosféra.

Historie

Kapela vzniká na podzim roku 1994. V rozmezí 6-ti let jsou nahrány 3 demosnímky. Demáče zaznamenaly slušný ohlas a navíc bylo Greedy několikrát vybráno do soutěže Rock made in Gambrinus. Oslavili zde několik úspěchů v podobě postupu do semifinále a finále.

Rané období bylo poznamenáno hledáním vlastní hudební tváře, sbíráním zkušeností a častými změnami v sestavě. Toto úsilí bylo v roce 2002 korunováno prvním úspěchem - debutním CD Lost Letter pohybujícím se na rozhrání doom metalu a rocku. Album vzniklo po výrazných změnách v sestavě a s novým zpěvákem. Předznamená a pokládá základní kameny celé další tvorby kapely. Větší prostor dostala písničkovost a melodičnost, které se prolínají ve zvláštním melancholickém hávu. Odtud později vzniklo současné pojmenování hudebního stylu kapely - melancholic gothic rock.

Po dalších změnách v sestavě vychází druhé CD Meaning of Life v červenci 2005. Oproti předchozímu počinu se ke slovu se dostávají i akustické kytary, kapela si pohrává s náladami a snaží se stavět skladby na silných refrénech. Natáčí se první klip a GI objíždí klasické "promo kolečko" po českých rádiích a TV. Koná se též první větší klubové turné Greedy Invalid.

V Jablunkovském studiu GM vzniká na počátku roku 2007 CD s názvem Dancing Little Flames. Sestavu doplnila posila v podobě hráčky na klávesové nástroje, které se tak po několika letech absence opět naplno zařadily sestavy. Změna studia nahrávce výrazně prospěla a na CD je víc než kdy předtím věrně zachycen osobitý výraz projevu, na kterém GI tolik let pracovali. Následuje zatím největší koncertní aktivita Greedy a tak je téměř celý následující rok ve znamení neustálého živého vystupování.

Před několika málo týdny nabídla skupina svým příznivcům zadarmo ke stažení dvě zbrusu nové písně z posledního EP A Distant World, které mají za cíl ukázat současnou tvář kapely po odchodu jednoho z kytaristů, podladění kytar a experimentování s českým jazykem v textech. S příchodem jara kapela opět vyjíždí objíždět kluby po celé ČR. Internetové stránky skupiny jsou pravidelně aktualizované a jejich návštěvnost již překročila 66 000 unikátních vstupů.

(Zdroj: freemusic.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama